DITURIA ISLAME 294

DITURIA ISLAME NUMËR 294 | Viti 28 | SHKURT 2015 | XHUMAD EL-ULA1436 | REVISTË MUJORE, FETARE, SHKENCORE E KULTURORE

3 Myftiu Tërnava në audiencë te mbreti i Arabisë Saudite, Selman bin Abdulaziz Al Saud
4 Editorial
5 Komentimi i kaptinës “El-Kehf”- (17)
9 Betimi në emër të Allahut dhe ndalimi i betimit që nuk bëhet në emër të Tij (1)
12 Fejesa tradicionale në peshojen e jurisprudencës islame (2)
15 Vekalah (agjensioni – autorizimi)
18 Deri ku ngrihen duart?
21 Sa e rëndë plagë e kurbetit
24 Betimi i rrejshëm
26 Si ta ruajmë reputacionin islam?
30 Ndodhia e Parisit dhe islamizimi i Evropës
31 Çrregullimet e apetitit
34 Flakadan për Fe dhe Atdhe
38 Themelet e personalitetit mysliman (1)
41 Kosova është çështje botërore
44 Krijimi i shtetësisë së Kosovës
47 Myftiu i Ferizajt, shiti tokën për të mos e mbyllur mejtepin
49 Aktivitete
52 “Migrimi i shqiptarëve, shkaqet dhe pasojat-1912/2015”
59 Protestë e përbashkët kundër terrorit
63 Vakëfe të ndërtuara gjatë vitit 2014

Loader Loading...
EAD Logo Taking too long?
Reload Reload document
| Open Open in new tab

Shkarko [2.18 MB]

Artikulli paraprakDITURIA ISLAME 293
Artikulli tjetërDITURIA ISLAME 295