DITURIA ISLAME 342

DITURIA ISLAME REVISTË MUJORE FETARE, SHKENCORE E KULTURORE
NUMËR 342 • VITI 32 • MAJ 2019 • RAMAZAN 1440 •

2 Urimi i festës së Fitër Bajramit
4 Të vazhdojmë në frymën e Ramazanit
5 Hytbeja e Fitër-Bajramit -2019
8 Komentimi i kaptinës “El-Mearixh”- (4)
11 Reflektime kuranore (2)
11 Argumentet e horizonteve qiellore
13 Gjuha e Kuranit të madhëruar
16 Dhënia selam dhe dalja prej namazit
18 Lufta e Parë Botërore për myslimanët kurrë nuk përfudoi
21 Përkushtimi pas Ramazanit
23 Motivacioni i Besimit Fetar (2)
26 Rëndësia e urtësisë në thirrjen islame
28 Fillimi i literaturës islame në gjuhën shqipe te ne – rezultat i fatit dhe i rrethanave në Kosovë
31 Intervistë me Kryetarin e Kuvendit të BIK-ut, z. Ajni Sinani
34 Vlera e lartë e Nënës
36 Rendi i ri botëror në raport me paqen
38 Shkaqet e ngacmimit të të rejave nga të rinjtë
41 Abuzimi seksual i të miturve
44 Aktivitete
62 Konkurse
63 Fjalëtërthore

 

Loader Loading...
EAD Logo Taking too long?
Reload Reload document
| Open Open in new tab

Shkarko [2.56 MB]

Artikulli paraprakDITURIA ISLAME 341
Artikulli tjetërDITURIA ISLAME 343